Libellus forum
Welcome Guest Search | Active Topics | Log In | Register

3 Pages123>
Mister No kolor 53 – “PUT U PAKAO”
Dado A.
#1 Posted : 10. kolovoza 2024. 11:47:43(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 3,849
Location: Makarska
Ubrzo bi se u prodaji trebao naći i “PUT U PAKAO”, 53. knjiga kolorne biblioteke našega najdražeg pilota Mister Noa, a to povlači za sobom i jednu malo dužu najavu od uobičajenih.

Ipak, prije svega, evo koje vas epizode i autori čekaju u njoj:

157) Zemlja nasilja (Guido Nolitta / Domenico & Stefano Di Vitto) (6./1988.)
158) Sablast Rio Cuiabé (Guido Nolitta / Domenico & Stefano Di Vitto) (7./1988.)
159) Put u pakao (Guido Nolitta / Domenico & Stefano Di Vitto) (8./1988.)

Naravno, sve naslovnice kao i obično potpisuje legendarni Roberto Diso, autor odličnih tekstualnih dodataka prije svakog broja je Fabio Licari, a tehnički detalji u ovoj su knjizi malčice drukčiji što se broja stranica tiče (format knjige je 170 x 240 mm (boja; tvrde korice, 238 stranica), naklada 300 primjeraka).

Vezano za sadržaj, u ovom nas broju očekuje svršetak uzbudljive pustolovine u Pantanalu, priče koja je jedna od najdužih u povijesti izdavačke kuće Sergio Bonelli Editore.

Inače, kao što mnogi od vas već zasigurno znaju, SBE je cijelu ovu Mister Noovu kolornu biblioteku u Italiji realizirao u suradnji s “Gazzettom dello sport” i izvorni plan je bio 60 brojeva, no to je zbog dobre reakcije čitatelja prvo pomaknuto na 100, zatim na 130, a u konačnici je sve privedeno kraju s brojem 160.

Naravno, kako su SBE i Gazzetta nastavljali dalje s objavljivanjem tako smo ih i mi pratili, a s njihovim prestankom na kronološkom broju 159 (kratke priče i “Posljednju granicu” ne računamo) i pred nama se pojavilo pitanje “što dalje”.

Jasno, opcije su u načelu bile samo dvije:

1) Prekinuti biblioteku s knjigom 53 i nastaviti je nekad u budućnosti, ako je ikada u Italiji nastave, jer opcija da mi sami koloriramo buduće brojeve nije realna zbog ogromnih troškova po epizodi koji bi nastali zbog naše male naklade.

2) Nastaviti biblioteku u istom formatu, na isti način, ali u crno-bijeloj verziji.

Prednost prve opcije je jasna (kontinuitet u izgledu cijele biblioteke), ali s obzirom na to da provjereno znamo kako je vjerojatnost da će se to u dogledno vrijeme u budućnosti dogoditi – citiram – “manja od 0,01%”, onda bi to u stvarnosti značilo praktički i kraj biblioteke.

Prednost druge opcije također je jasna (stripofili koji nemaju originalnu c/b biblioteku mogli bi kronološki nastaviti pratiti ovu, s tim da bi do broja 159 imali kolorne priče, a potom crno-bijele).

Iskreno, ni jedna ni druga opcija u ovom trenutku nisu idealne, a uzimajući u obzir razmišljanja brojnih stripofila koja smo dobili kroz sve komunikacijske kanale, odlučili smo se, pretresajući pomno sve pluseve i minuse, za jednu kompromisnu varijantu...

Naime, Mister Noa u ovom formatu nastavit ćemo kronološki objavljivati u crno-bijeloj verziji sigurno do originalnog broja 200, a potom ćemo vidjeti kako će se situacija dalje razvijati.

Tradicionalno, cjelokupan popis naših dosad objavljenih izdanja u 2024. godini možete pronaći na sljedećem topicu - http://www.libellusforum...aspx?g=posts&t=2502 – te za kraj još samo informacija da će redovna cijena 53. knjige kolornog Mister Noa biti 39,80 €, a tijekom prva dva mjeseca moći ćete je kupiti po promotivnoj cijeni od 31,84 €.

Bacite pogled:



Dado A.
#2 Posted : 10. kolovoza 2024. 11:48:44(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 3,849
Location: Makarska
A evo i nekoliko stranica iznutra:





ReemCP
#3 Posted : 10. kolovoza 2024. 13:41:01(UTC)
Rank: Ponekad navrati

Joined: 28.10.2018.(UTC)
Posts: 166
Location: UFC octagon
Joj Dado, kako ste me razveselili ovom viješću o nastavku edicije, svaka čast na potezu ThumbsUp
S obzirom na situaciju, najbolje moguće rješenje.
Vjerujem da će i mnogi drugi bit sretni kad vide ovo.
Strike first. Strike hard. No mercy.
nenad.nbgd
#4 Posted : 10. kolovoza 2024. 14:53:11(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 13.2.2023.(UTC)
Posts: 36
Man
Location: Novi Beograd
Ovde nema dobrog rešenja, nažalost...

Sa jedne strane, kao što i sami rekoste, šanse za nastavak (u IT) u koloru su 0.01%. Sa druge strane (na radost onih koji nemaju "zlatno doba" MrNoa) nastavak izdavanja MrNoa u ovom formatu, bez kolora, proizvodi novu kolekciju: "Babe i žabe", a takođe i obesmišljuje sav trud (i uložena sredtva) nas koji smo (iako smo kasnije krenuli sa sakupljanjem kolekcije, recimo) skupili sve.

Kada bude stigao #200, opet će se pojaviti "nezadovoljna skupina" koja bi ovo gurala dalje - do kraja.

Ne znam šta da kažem još... Sviđa mi se što imate istu ideju kao i ja za naslov ove POSLEDNJE MrNo kolor knjige - Put u pakao. Trebalo je ovde završiti.

Verovatno grešim, ali bih se umesto nastavka bacio na rešavanje Specijala i Maxija. Tempu kojim izlazi redovni MrNo zaista ne mogu ništa da zamerim. Možda, ali samo možda, je trebalo odabrati MrNo knjige (Libri edicija) umesto nastavka.

Naravno, ovo je samo moje mišljenje, a koristim priliku da ga ovde izgovorim glasno.
mmihoci
#5 Posted : 10. kolovoza 2024. 14:57:37(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 18.12.2018.(UTC)
Posts: 570
Location: Koprivnica
Ja ću i dalje skupljat tu biblioteku kakgod dugo išla.

Imam samo dva malecka pitanja:

1) Onda znači da će knjiga 54 imati nekih 350 strana jer treba sadržavati i drugi dio broja 159, kaj ne?

2) I još više me zanima za mogući budući Superbook s ovim Mister No ( i ne samo Mister No) "Kratkim pričama", jel je moguć u neko skorije vrijeme?

Inače Mister No c/b ove godine odlično "praši".

Još malo stisnut specijale i odvalit Mister No MAXI i to je to.
Paulo Adolfo
#6 Posted : 10. kolovoza 2024. 15:41:01(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 19.1.2021.(UTC)
Posts: 450
Location: Bar
Hm... Iskreno, nisam bas zadovoljan. Odnosno, nikako zadovoljan. Huh Jasno je da idealno rjesenje ne postoji, ali imati isti format i isti koncept (3 u 1) i za c/b izdanje i za kolorno... Ne znam, nekako mi to nije dobro. Sljedece 3 knjige sigurno uzimam zbog toga sto nemam one c/b, a za dalje moram da razmislim.
Zar nije bilo bolje nastaviti s reprintima od c/b knjige 72 na potpuno isti nacin kao i kod prvog izdanja i uz nesto nizu nakladu (recimo, 200 primjeraka)? Kako jednom neko rece, cak i da budu izabrane druge naslovnice nego u vec postojecim izdanjima, ne bi bio problem... Koliko vidim, kolornom knjigom 53 ujedno je kraj knjige 71 c/b. Dakle, po mom misljenju, a ne znaci da moram biti u pravu, najbolje rjesenje bilo bi nastaviti s reprintom od c/b knjige 72 i vidjeti kako to ide (uprkos onoj prici da vise nece biti reprinata, jer je ovo ipak specificna situacija). To bi ujedno ostavilo prostora i za komotni nastavak kolorne biblioteke jednog dana, naravno pod uslovom da se ikada nastavi u Italiji...
Nije da se sad nesto zestim, jednostavno iznosim svoje misljenje kao i svi. Ako bas nikako nije moglo drugacije, onda je dobro da bar ovako ide dalje. Smile
florijan
#7 Posted : 10. kolovoza 2024. 16:16:42(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 27.1.2015.(UTC)
Posts: 31
Odvalio mi se kamen sa srca,samo da pičimo dalje.I crnobijelo je zakon,hvala Dade.
Dado R.
#8 Posted : 10. kolovoza 2024. 16:41:49(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4,871
Location: Zagreb
nenad.nbgd wrote:
Ovde nema dobrog rešenja, nažalost...

Sa jedne strane, kao što i sami rekoste, šanse za nastavak (u IT) u koloru su 0.01%. Sa druge strane (na radost onih koji nemaju "zlatno doba" MrNoa) nastavak izdavanja MrNoa u ovom formatu, bez kolora, proizvodi novu kolekciju: "Babe i žabe", a takođe i obesmišljuje sav trud (i uložena sredtva) nas koji smo (iako smo kasnije krenuli sa sakupljanjem kolekcije, recimo) skupili sve.

Kada bude stigao #200, opet će se pojaviti "nezadovoljna skupina" koja bi ovo gurala dalje - do kraja.

Ne znam šta da kažem još... Sviđa mi se što imate istu ideju kao i ja za naslov ove POSLEDNJE MrNo kolor knjige - Put u pakao. Trebalo je ovde završiti.

Verovatno grešim, ali bih se umesto nastavka bacio na rešavanje Specijala i Maxija. Tempu kojim izlazi redovni MrNo zaista ne mogu ništa da zamerim. Možda, ali samo možda, je trebalo odabrati MrNo knjige (Libri edicija) umesto nastavka.

Naravno, ovo je samo moje mišljenje, a koristim priliku da ga ovde izgovorim glasno.

Kao što je drugi Dado napisao, nema baš idealnog rješenja u ovoj situaciji, izabrali smo, po nama, najbolje moguće.
Bilo bi šteta ne odraditi i "Afričku sagu" kad smo već toliko blizu. A što se tiče specijala i Maxija doći će i to na red, bez brige.
Dado R.
#9 Posted : 10. kolovoza 2024. 16:43:50(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4,871
Location: Zagreb
mmihoci wrote:
Ja ću i dalje skupljat tu biblioteku kakgod dugo išla.

Imam samo dva malecka pitanja:

1) Onda znači da će knjiga 54 imati nekih 350 strana jer treba sadržavati i drugi dio broja 159, kaj ne?

2) I još više me zanima za mogući budući Superbook s ovim Mister No ( i ne samo Mister No) "Kratkim pričama", jel je moguć u neko skorije vrijeme?

Inače Mister No c/b ove godine odlično "praši".

Još malo stisnut specijale i odvalit Mister No MAXI i to je to.


1) Tako je!
2) Ovisi što znači skorije vrijeme, no kratke priče su nam svakako u planu... nadam se da će biti izvedivo nekad u idućoj godini.

Za specijale i Maxi naći će se prostora i vremena... Smile
Dado R.
#10 Posted : 10. kolovoza 2024. 16:49:15(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4,871
Location: Zagreb
Paulo Adolfo wrote:
Hm... Iskreno, nisam bas zadovoljan. Odnosno, nikako zadovoljan. Huh Jasno je da idealno rjesenje ne postoji, ali imati isti format i isti koncept (3 u 1) i za c/b izdanje i za kolorno... Ne znam, nekako mi to nije dobro. Sljedece 3 knjige sigurno uzimam zbog toga sto nemam one c/b, a za dalje moram da razmislim.
Zar nije bilo bolje nastaviti s reprintima od c/b knjige 72 na potpuno isti nacin kao i kod prvog izdanja i uz nesto nizu nakladu (recimo, 200 primjeraka)? Kako jednom neko rece, cak i da budu izabrane druge naslovnice nego u vec postojecim izdanjima, ne bi bio problem... Koliko vidim, kolornom knjigom 53 ujedno je kraj knjige 71 c/b. Dakle, po mom misljenju, a ne znaci da moram biti u pravu, najbolje rjesenje bilo bi nastaviti s reprintom od c/b knjige 72 i vidjeti kako to ide (uprkos onoj prici da vise nece biti reprinata, jer je ovo ipak specificna situacija). To bi ujedno ostavilo prostora i za komotni nastavak kolorne biblioteke jednog dana, naravno pod uslovom da se ikada nastavi u Italiji...
Nije da se sad nesto zestim, jednostavno iznosim svoje misljenje kao i svi. Ako bas nikako nije moglo drugacije, onda je dobro da bar ovako ide dalje. Smile

Naravno, svatko ima pravo na svoje mišljenje i siguran sam da svatko ima i dobar razlog za svoje mišljenje.Smile
Kao što je gore napisano: "uzimajući u obzir razmišljanja brojnih stripofila koja smo dobili kroz sve komunikacijske kanale, odlučili smo se, pretresajući pomno sve pluseve i minuse,
za jednu kompromisnu varijantu..." E sad, je li kompromis za svakoga zbilja kompromis, ne znam, znam samo da smo dugo vijećali oko ovoga i tražili najbolje moguće rješenje.
nenad.nbgd
#11 Posted : 10. kolovoza 2024. 20:38:36(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 13.2.2023.(UTC)
Posts: 36
Man
Location: Novi Beograd
Dado R. wrote:

Kao što je drugi Dado napisao, nema baš idealnog rješenja u ovoj situaciji, izabrali smo, po nama, najbolje moguće.
Bilo bi šteta ne odraditi i "Afričku sagu" kad smo već toliko blizu. A što se tiče specijala i Maxija doći će i to na red, bez brige.


Sve jasno.
Možda bih samo upotrebio definiciju "najmanje loše" umesto "najbolje moguće". ;)
I ja sam tri dana bio smoren kad sam shvatio da u IT neće "gurati" do #200. A tako sam navijao za to.

Kasnimo (po hronologiji) i sa Maxijima i sa Specijalima. Neozbiljno, neozbiljno! :) :) :D :cheers:
Dado R.
#12 Posted : 11. kolovoza 2024. 1:00:23(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4,871
Location: Zagreb
nenad.nbgd wrote:
Dado R. wrote:

Kao što je drugi Dado napisao, nema baš idealnog rješenja u ovoj situaciji, izabrali smo, po nama, najbolje moguće.
Bilo bi šteta ne odraditi i "Afričku sagu" kad smo već toliko blizu. A što se tiče specijala i Maxija doći će i to na red, bez brige.


Sve jasno.
Možda bih samo upotrebio definiciju "najmanje loše" umesto "najbolje moguće". ;)
I ja sam tri dana bio smoren kad sam shvatio da u IT neće "gurati" do #200. A tako sam navijao za to.

Kasnimo (po hronologiji) i sa Maxijima i sa Specijalima. Neozbiljno, neozbiljno! :) :) :D :cheers:

Smile BigGrin
Paulo Adolfo
#13 Posted : 11. kolovoza 2024. 12:22:59(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 19.1.2021.(UTC)
Posts: 450
Location: Bar
mmihoci wrote:
Ja ću i dalje skupljat tu biblioteku kakgod dugo išla.

Imam samo dva malecka pitanja:

1) Onda znači da će knjiga 54 imati nekih 350 strana jer treba sadržavati i drugi dio broja 159, kaj ne?

2) I još više me zanima za mogući budući Superbook s ovim Mister No ( i ne samo Mister No) "Kratkim pričama", jel je moguć u neko skorije vrijeme?

Inače Mister No c/b ove godine odlično "praši".

Još malo stisnut specijale i odvalit Mister No MAXI i to je to.


Kad smo vec kod ove tacke 1, zasto ne bi i knjiga 54 bila nesto tanja, bas kao i 53? U njoj originali 159 (drugi dio), 160 i 161. Zatim do originala 200 ostaje jos 39 brojeva, sto je jos ukupno 13 knjiga... Smile Ovo pominjem za slucaj da se jednog dana edicija ne nastavi nakon 200...
Tako bi samo knjige 53 i 54 bile "nepotpuni" trobroji, ostalo sve "puni".
Dado R.
#14 Posted : 11. kolovoza 2024. 17:05:31(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4,871
Location: Zagreb
Paulo Adolfo wrote:
mmihoci wrote:
Ja ću i dalje skupljat tu biblioteku kakgod dugo išla.

Imam samo dva malecka pitanja:

1) Onda znači da će knjiga 54 imati nekih 350 strana jer treba sadržavati i drugi dio broja 159, kaj ne?

2) I još više me zanima za mogući budući Superbook s ovim Mister No ( i ne samo Mister No) "Kratkim pričama", jel je moguć u neko skorije vrijeme?

Inače Mister No c/b ove godine odlično "praši".

Još malo stisnut specijale i odvalit Mister No MAXI i to je to.


Kad smo vec kod ove tacke 1, zasto ne bi i knjiga 54 bila nesto tanja, bas kao i 53? U njoj originali 159 (drugi dio), 160 i 161. Zatim do originala 200 ostaje jos 39 brojeva, sto je jos ukupno 13 knjiga... Smile Ovo pominjem za slucaj da se jednog dana edicija ne nastavi nakon 200...
Tako bi samo knjige 53 i 54 bile "nepotpuni" trobroji, ostalo sve "puni".

Imamo upit za tisak i za jednu i za drugu verziju, i po dosadašnjim parametrima ova opcija koju sam napomenuo je prihvatljivija a time dobijemo knjige kako bi inače i bile u redoslijedu 3 u 1.
Odnosno u knjizi 54 išle bi epizode 160, 161 i 162 kao što i treba, uz ostatak broja 159 na početku knjige. Kako završiti ediciju ako stane na 200 to je u ovom trenutku najmanja briga.Smile
Postoje još neke kombinacije koje trebamo uzeti u obzir no s obzirom na godišnje odmore nemamo sve parametre pa ni svaka odluka ne može još biti finalna.
Ono što je neupitno je da idemo dalje u CB verziji i da planiramo odraditi do broja 200. A sve ostalo detaljnije kad budu najave... BigGrin Smile BigGrin
Diging Bil
#15 Posted : 11. kolovoza 2024. 20:21:53(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 22.8.2022.(UTC)
Posts: 5
Man
Location: Niš
Definitivno nastavak serijala!
Ima nas koji nemamo redovnu c/b biblioteku a do sada smo sve kupovali kolor. Ja nemam problem da nastavim sa tim, čak štaviše..Unapred se radujem kompletiranju svega.
Samo cepajte! Sloboda izbora , pa kome se šta sviđa neka skuplja :-)
cladis
#16 Posted : 11. kolovoza 2024. 20:51:47(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 15.9.2019.(UTC)
Posts: 342
Location: Austrija
Ja podržavam I nastavljam da
lje.Podrška ovoj odluci
Paulo Adolfo
#17 Posted : 11. kolovoza 2024. 21:55:16(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 19.1.2021.(UTC)
Posts: 450
Location: Bar
Dado R. wrote:
Paulo Adolfo wrote:
mmihoci wrote:
Ja ću i dalje skupljat tu biblioteku kakgod dugo išla.

Imam samo dva malecka pitanja:

1) Onda znači da će knjiga 54 imati nekih 350 strana jer treba sadržavati i drugi dio broja 159, kaj ne?

2) I još više me zanima za mogući budući Superbook s ovim Mister No ( i ne samo Mister No) "Kratkim pričama", jel je moguć u neko skorije vrijeme?

Inače Mister No c/b ove godine odlično "praši".

Još malo stisnut specijale i odvalit Mister No MAXI i to je to.


Kad smo vec kod ove tacke 1, zasto ne bi i knjiga 54 bila nesto tanja, bas kao i 53? U njoj originali 159 (drugi dio), 160 i 161. Zatim do originala 200 ostaje jos 39 brojeva, sto je jos ukupno 13 knjiga... Smile Ovo pominjem za slucaj da se jednog dana edicija ne nastavi nakon 200...
Tako bi samo knjige 53 i 54 bile "nepotpuni" trobroji, ostalo sve "puni".

Imamo upit za tisak i za jednu i za drugu verziju, i po dosadašnjim parametrima ova opcija koju sam napomenuo je prihvatljivija a time dobijemo knjige kako bi inače i bile u redoslijedu 3 u 1.
Odnosno u knjizi 54 išle bi epizode 160, 161 i 162 kao što i treba, uz ostatak broja 159 na početku knjige. Kako završiti ediciju ako stane na 200 to je u ovom trenutku najmanja briga.Smile
Postoje još neke kombinacije koje trebamo uzeti u obzir no s obzirom na godišnje odmore nemamo sve parametre pa ni svaka odluka ne može još biti finalna.
Ono što je neupitno je da idemo dalje u CB verziji i da planiramo odraditi do broja 200. A sve ostalo detaljnije kad budu najave... BigGrin Smile BigGrin


Ok, hvala na pojasnjenju... Smile Ove kombinacije "koje treba uzeti u obzir" garantovano se odnose na specijale i maxije pilota, odnosno na to kako ih ukombinovati s vec postojecim bibliotekama pilota. BigGrin BigGrin BigGrin
franjo7734
#18 Posted : 11. kolovoza 2024. 23:00:16(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 2.7.2021.(UTC)
Posts: 25
Ako će dizajn izdanja i nadalje biti identičan ovom "kolornom dijelu" onda mi neće smetati toliko taj c/b kad već nije išlo sve u koloru.

Bilo bi lijepo dogurati možda i do kraja na taj način ali malo pomalo BigGrin
Paulo Adolfo
#19 Posted : 12. kolovoza 2024. 9:50:36(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 19.1.2021.(UTC)
Posts: 450
Location: Bar
Volio bih da i ovo izdanje pilota ide do kraja, bez obzira na to hocu li ja uzimati nakon 56. knjige ili ne. Smile Sto vise pilota to bolje. A prvenstveno to mislim zbog onih citalaca koji nemaju prvo izdanje tih prica. Ja prvi nemam 72 i 74, pa ce mi ove knjige 54-56 dobro doci. Smile Ipak, ostaje da se vidi koliko je citalaca zainteresovano za period nakon 200. Nadam se da ih ima, iako nisam bas siguran. Vecina taj period smatra losijim i mozda i jesu u pravu, ali daleko od toga da u tom periodu nema mnogo dobrih do odlicnih prica!
Nadam se da ce ici do kraja, a onda, ko zna, vrlo je moguce da cu se "prevariti" pa pratiti i ovu biblioteku do kraja, gdje god taj kraj bio. Blink BigGrin LOL LOL
Dado R.
#20 Posted : 12. kolovoza 2024. 10:19:47(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4,871
Location: Zagreb
Paulo Adolfo wrote:


Ok, hvala na pojasnjenju... Smile Ove kombinacije "koje treba uzeti u obzir" garantovano se odnose na specijale i maxije pilota, odnosno na to kako ih ukombinovati s vec postojecim bibliotekama pilota. BigGrin BigGrin BigGrin

BigGrin BigGrin BigGrin
Users browsing this topic
Guest (2)
3 Pages123>
Forum Jump  
You cannot post new topics in this forum.
You cannot reply to topics in this forum.
You cannot delete your posts in this forum.
You cannot edit your posts in this forum.
You cannot create polls in this forum.
You cannot vote in polls in this forum.

Powered by YAF | YAF © 2003-2010, Yet Another Forum.NET
This page was generated in 0.318 seconds.