Libellus forum
Welcome Guest Search | Active Topics | Log In | Register

Tex kolor 31 - “POVRATAK U PILARES”
Dado A.
#1 Posted : 3. kolovoza 2024. 13:03:00(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 3,849
Location: Makarska
Ubrzo bi iz tiskare trebao stići i 31. kolorac Texa Willera, devetnaesti iz “best of” edicije, a riječ je o nezaboravnoj pustolovini pod naslovom “POVRATAK U PILARES”!

Scenarij ove uzbudljive priče, najduže u povijesti SBE-a, potpisuje legendarni Sergio Bonelli, crtač je dobro nam znani Guglielmo Letteri, a autor naslovnice je još jedan istinski velemajstor - Claudio Villa.

U Italiji je ova pustolovina izvorno objavljena u brojevima 387-392 redovnog serijala, u razdoblju od siječnja do lipnja 1993. godine, a kao i uvijek dosad format izdanja je 170 x 240 mm (tvrde korice, 592 stranice u boji). Naklada je 250 primjeraka, a uvodnik zajednički potpisuju veliki Sergio Bonelli i Graziano Frediani.

A kad smo već kod uvodnika, evo što je Sergio Bonelli u njemu između ostalog naveo:

“'Povratak u Pilares' meni kao autoru predstavlja najdužu, a i najtajanstveniju priču koju sam ikad napisao. Namjeravao sam iznova stvoriti onaj ugođaj na granici između stvarnosti i praznovjerja u kojem je upravo misterij glavni element te nit poveznica cijele radnje.”

Naravno, čim se spominje Pilares, jasno je da je tu i El Morisco, a evo što o njemu piše u uvodniku nikad prežaljeni Sergio Bonelli:

“...Ipak, najdraži mi je Morisco, ekscentrični znanstvenik egipatskog podrijetla kojega Tex povremeno posjećuje i kojemu zavidim na tome što mu se stalno događaju čudne stvari. Priznajem, volio bih biti njegov alter-ego. Zajedno s njime provodio bih cijele dane u njegovoj zanimljivoj kući dešifrirajući drevne rukopise ili proučavajući izuzetno rijetke životinje koje on čuva u formalinu. I upravo zato sam htio da, rame uz rame s našim junacima, “slučaj” ljudi-jaguara istražuje upravo on, ironični i mudri “vještac” iz Pilaresa.”

Što se tiče dužine ove priče, Sergio navodi da ona “zaslužuje poseban razgovor”, jer otvara “staro pitanje o kojem Texovi čitatelji vječno raspravljaju: jesu li bolje kratke ili duge priče”, a u uvodniku nam otkriva i svoj stav:

“Zapravo, sve je stvar sklonosti. Naime, ne postoje li i u vrhunskoj književnosti majstori dugih romana poput Tolstoja i oni koji su briljirali pišući novele poput Čehova? Tjah, što se mene tiče, ja najviše volim “beskrajne” pustolovine, dijelom i zbog toga što se, kad me obuzme neki ugođaj i neki lik, naprosto ne mogu zaustaviti... I upravo to mi se dogodilo 1993. kad sam se primio “Povratka u Pilares”. Nakon mnogo godina provedenih u Amazoniji i Africi s Mister Noom, osjećao sam veliku nostalgiju za Divljim zapadom, a naročito za Texom. I tako, premda sam krenuo od namjere da iskoristim Morisca i misterij kao glavne teme, tijekom pripovijedanja pridodao sam i brojne teme tipične za epopeju Granice, od apaških napada do saloonskih tučnjava... I zato se ova priča pretvorila u ono što u konačnici jest!”

Cjelokupan popis naših dosad objavljenih izdanja u 2024. godini možete pronaći na sljedećem topicu - http://www.libellusforum...aspx?g=posts&t=2502 – i potom za kraj još samo informacija da će regularna cijena “Povratka u Pilares” biti 62,40 €, a tijekom prva dva mjeseca moći ćete ga kupiti za 49,92 €.

Bacite pogled:



Dado A.
#2 Posted : 3. kolovoza 2024. 13:04:35(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 3,849
Location: Makarska
A evo i nekoliko stranica iznutra:









mmihoci
#3 Posted : 3. kolovoza 2024. 16:43:26(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 18.12.2018.(UTC)
Posts: 570
Location: Koprivnica
Lijepi Kapitalac. ThumbsUp


Dado A.
#4 Posted : 4. kolovoza 2024. 9:50:40(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 3,849
Location: Makarska
mmihoci wrote:
Lijepi Kapitalac. ThumbsUp




E, baš...Smile
Paulo Adolfo
#5 Posted : 4. kolovoza 2024. 21:25:39(UTC)
Rank: Često prisutan

Joined: 19.1.2021.(UTC)
Posts: 450
Location: Bar
Uh, biće ovo prava cigla. BigGrin
Ako prilikom čitanja isklizne iz ruku i padne na noge, polomiće ih koliko je teška... LOL LOL
Ovo vam je valjda najdeblja knjiga do sada, bar kada su u pitanju ovi strip junaci koje ja čitam. Priču nikada nisam čitao iako imam sve SD djelove. Hm... Vidjećemo... Smile
Sto mu ...
#6 Posted : 20. kolovoza 2024. 0:01:25(UTC)
Rank: Nova faca

Joined: 14.1.2022.(UTC)
Posts: 48
Location: Croatia
Iako ne skupljam kolor tex, ovoga definitivno uzimam
Dado A.
#7 Posted : 20. kolovoza 2024. 9:20:05(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 3,849
Location: Makarska
Sto mu ... wrote:
Iako ne skupljam kolor tex, ovoga definitivno uzimam


Love
Dado R.
#8 Posted : 9. rujna 2024. 15:06:38(UTC)
Rank: Libellus

Joined: 10.7.2011.(UTC)
Posts: 4,871
Location: Zagreb
Od danas u prodaji! BigGrin
Users browsing this topic
Guest
Forum Jump  
You cannot post new topics in this forum.
You cannot reply to topics in this forum.
You cannot delete your posts in this forum.
You cannot edit your posts in this forum.
You cannot create polls in this forum.
You cannot vote in polls in this forum.

Powered by YAF | YAF © 2003-2010, Yet Another Forum.NET
This page was generated in 0.076 seconds.